اخبار

آموزش روش‌های افزایش امنیت گوشی های آیفون

مخفی کردن تصاویر، ویدیوها و انواع فایل‌ها در گوشی هوشمند کمک می‌کند حریم خصوصی‌مان را حفظ کنیم. گوشی های هوشمند همیشه در معرض سو استفاده دیگران قرار دارند،

Iphone Security

به همین دلیل باید در حفظ حریم خصوصی‌ خود کوشا باشیم. اکنون با روش‌هایی به منظور افزایش امنیت گوشی های آیفون آشنا خواهیم شد. برخی کاربران آسودگی در استفاده از گوشی هوشمندشان را ترجیح می‌دهند، به همین دلیل قفل صفحه نمایش آن را فعال نکرده و همچنین هیچ سد امنیتی بین تصاویر، ویدیوها، برنامه‌ها و فایل‌هایشان قرار نمی‌دهند. پس هر کسی که به گوشی دسترسی فیزیکی پیدا کند، به راحتی خواهد توانست تصاویر خصوصی ‌آن‌ها را دیده و به دیتاهای اپلیکیشن‌های نصب شده درون آن دسترسی پیدا کند.

اگرچه امنیت گوشی های آیفون به صورت پیش‌فرض و با برخی قابلیت‌های سیستمی تامین شده است، اما باید به وسیله استفاده از راهکارها و ابزارهای جانبی، از حفظ حریم خصوصی اطمینان پیدا کنیم. یکی از این روش‌ها، بهره بردن از اپلیکیشن‌های Vault است.

نرم افزارهای مخفی‌ کردن تصاویر

تعداد زیادی اپلیکیشن‌ کاربردی برای مخفی کردن اطلاعات در اپ استور یافت می‌شود. برخی از این نرم افزارها بسیار هوشمندانه طراحی شده‌اند، به طوری که افراد واردشونده به حریم خصوصی شما، حتی اپلیکیشن مورد استفاده برای مخفی کردن سایر اطلاعات و برنامه‌ها را نیز پیدا نخواهند کرد تا بلکه در ادامه بخواهند آن را دست‌کاری کنند. به عنوان نمونه تعدادی از این نرم افزارها در لباس یک ماشین حساب ظاهر شده و آیکونی شبیه به آن دارند.

به عنوان برخی از نرم افزارهای آی او اسی برای مخفی کردن تصاویر و دیگر فایل‌ها باید به Vault،Keepsafe و Private Photo Vault اشاره کرد. در آن‌ها می‌توان برای رمزگذاری از پسوردهای عددی و یا پیچیده مملو از کاراکترهای مختلف استفاده کرد، اما برای گوشی های دارای اسکنر اثر انگشت، امکان استفاده از این سد امنیتی نیز وجود دارد. از آنجایی که قرار است سه گوشی آیفون امسال نیز به فیس آیدی مجهز شوند، به زودی شاهد به‌روز شدن این دسته از برنامه‌ها و اضافه شدن پشتیبانی فیس آیدی به آن‌ها خواهیم بود. گفتنی است نرم افزارهای یاد شده رایگان هستند، مگر این که بخواهید از برخی ویژگی‌های منحصربه‌فرد آن‌ها همچون همگام‌سازی با فضای ابری استفاده کنید.

کاربرد برنامه‌های بالا از روی نامشان به خوبی مشخص است، اما با استفاده از Fake Calculator(قیمت 3 دلار) و Secret Photo Album می‌توان حتی خود نرم افزار مخفی‌سازی فایل را نیز مخفی کرد. آن‌ها به ظاهر ماشین حساب هستند، اما در واقع عمل مخفی‌سازی را برایتان انجام می‌دهند. البته اپل به دلایلی مشغول حذف کردن این دسته از ابزارهای مخفی کردن تصاویر و فایل‌ها از اپ استور است.

غیر فعال‌سازی برخی قسمت‌های سیری

نمی‌توان برای افزایش امنیت گوشی های آیفون اپلیکیشن‌ها را مخفی کرد، اما می‌توان کاری کرد از فهرست پیشنهادهای سیری و همچنین نتایج جستجوها خارج شوند. Siri Suggestions جعبه کوچکی متشکل از اپلیکیشن‌های پیشنهاد شده است که در زمان پایین کشیدن باکس جستجو در هوم اسکرین آیفون ظاهر می‌شود.

دستیار هوشمند سیری در زمان روشن بودن Siri Suggestions، بر اساس الگوهایی که طبق رفتار شما با اپلیکیشن‌های نصب شده برای خود ترسیم کرده است، در زمان‌های لازم پیشنهادهایی را ارائه می‌کند. استفاده از آن سبب صرفه‌جویی در وقت می‌شود، اما شاید دوست نداشته باشید همه چیز دم دست باشد.

برای خاموش کردن این قابلیت به مسیر Settings > Siri & Search رفته و تا رسیدن به اپلیکیشن مورد نظر اسکرول کنید. بر روی آن ضربه زده و سپس گزینه Search & Siri Suggestions را غیر فعال کنید. این کار دیتای اپلیکیشن و اسناد مربوط به آن را از فهرست جستجو حذف خواهد کرد. با خاموش کردن گزینه Show App، این اپلیکیشن به طور کامل از لیست پیشنهاد حذف می‌شود. از این پس دیگر نمی‌توانید بعد از ورود به منو، نام برنامه را جستجو کنید و مجبور به پیدا کردن آیکون نرم افزار و سپس لمس آن خواهید بود.

مخفی کردن خریدهای اپ استور و آیتونز

به وسیله مخفی‌کردن خریدهای پیشین خود، نمایش آن‌ها در دستگاه کنونی متوقف نشده و تنها از لیست نمایش داده شده در بخش Purchased اپ استور دیگر دستگاه‌های متصل به اپل آیدی شما حذف خواهند شد. این اتفاق برای اپلیکیشن‌های پولی و رایگان رخ می‌دهد.

برای مخفی کردن یک خرید به منظور افزایش حریم خصوصی و امنیت گوشی های آیفون وارد اپ استور شده و بر روی آیکون خود که در گوشه بالا و سمت راست قرار دارد، ضربه بزنید. وارد Purchased شده و سپس تا رسیدن به اپلیکیشن مورد نظر به منظور مخفی‌سازی خریدهای آن اسکرول کنید. کافی است انگشتتان را بر روی آن نگه داشته و سپس به سمت چپ بکشید تا مخفی شود. این برنامه از تاریخچه خریدهای شما حذف می‌شود و برای دانلود مجدد آن، مجبور به پشت سر گذاشتن مجدد فرآیند احراز هویت با استفاده از اطلاعات اپل آیدی خواهید بود.

برای این کار، به مسیر Settings > [نام شما] > iTunes & App Store رفته و بعد از لمس اپل آیدی، View Apple ID را لمس کنید. بعد از احراز هویت، لیست Hidden Purchases را زیر قسمت iTunes in the Cloud پیدا خواهید کرد.

قفل کردن متن‌ها

یادداشت مورد نظرتان را پیدا کرده و بعد از نگه داشتن انگشتتان بر روی آن و کشیدن به سمت چپ، گزینه Lock را انتخاب کنید. در ادامه برای استفاده از نوت قفل شده باید با استفاده از فیس آیدی، تاچ آیدی و یا پسورد آیفون، احراز هویت کنید.


پانا پرداز پرسیا

شما میتوانید از طریق تلفن ,ایمیل و تلگرام

رسمی‌شرکت با ما در تماس باشید.

روابط عمومی info@panapardaz.com
واحد‌فروش Sales@panapardaz.com
واحد‌‌‌بازرگانی commercial@panapardaz.com
واحد‌فنی support@panapardaz.com
واحد‌پسیو‌شبکه passive@panapardaz.com

نشانی

تهران - خیابان عباس آباد - خیابان شهید صابونچی (مهناز سابق) شماره 69 واحد 3

02157992

ساعات کاری

ساعات کاری شرکت , شنبه تا چهارشنبه 9 صبح الی 5 بعدازظهر و پنج شنبه ها 9 صبح الی 1 بعد از ظهر می‌باشد.

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت نزد مدیریت پانا پرداز پرسیا محفوظ می‌باشد.

طراحی وب